"Ha tüfeği olmayan asker, ha öfkesi olmayan fikir!.." Necip Fazıl

"Ey Büyük Doğu Gençliği; üfle o mualla ruhundan ruhumuza! Ateşin gençlik peyda olsun, gümbür gümbür gelelim!" Necip Fazıl

"İslâm yenilenmez. Anlayışı yenilemek gerekir. – Anlayış mı?.. Nurun aynadaki aksi… Aynayı yenilemek…" Necip Fazıl

"Bizim için tek ve mutlak iyi, doğru ve güzel, İslâmiyettir." Necip Fazıl

"Genç adam düşün! Evvelâ insanoğlunun düşünmekten büyük haysiyeti olmadığını düşün!" Necip Fazıl

"Mekan Anadolu, Zaman İslamiyet!.." Necip Fazıl

Fikirde, Sanatta, Aksiyonda Zirve: Necip Fazıl Konferansımız Düzenlendi

Doğumunun 111 ve ölümünün 32. yıldönümünde Üstad Necip Fazıl Büyük Doğu Fikir Ocakları tarafından düzenlenen ve Edebiyatçı-Yazar Muzaffer Doğan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Fikirde, Sanatta, Aksiyonda Zirve: Necip Fazıl” konulu konferans ile anıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Destek Programları kapsamında desteklenen “Güneş Doğudan, Fikir Büyük Doğudan Yükselir” projesi kapsamında BDFO tarafından düzenlenen 4. konferansta program Üstad NEcip Fazıl’ın Ayasofya Hitabesini içeren sunum ile başladı.
Daha sonra kürsüye gelen Sayın Muzaffer Doğan, Üstad Necip Fazıl’ın fikir, sanat ve aksiyon yönlerini dinleyiciler ile paylaştı. Konuşması ara ara alkışlarla kesilen Doğan, Necip Fazıl’ın İmam-ı Gazali’den bu yana İslam dünyasının yetiştirdiği en büyük mütefekkir olduğunu belirtti.
Üstad’ın şiirlerinden kesitleri sık sık dinleyicilerle paylaşan Doğan; Necip Fazıl’ın şiirlerinde; yaşam ve fikirlerinden izlere işaret etti.
Konferanstan görüntüler aşağıdadır.
Konferansın tamamı yakında bu sayfadan yayınlanacaktır.

YOLUMUZU AYDINLATANLAR

HADİSELERİN MUHASEBESİ