"Bizim için tek ve mutlak iyi, doğru ve güzel, İslâmiyettir." Necip Fazıl

"Ey Büyük Doğu Gençliği; üfle o mualla ruhundan ruhumuza! Ateşin gençlik peyda olsun, gümbür gümbür gelelim!" Necip Fazıl

"Mekan Anadolu, Zaman İslamiyet!.." Necip Fazıl

"Genç adam düşün! Evvelâ insanoğlunun düşünmekten büyük haysiyeti olmadığını düşün!" Necip Fazıl

"İslâm yenilenmez. Anlayışı yenilemek gerekir. – Anlayış mı?.. Nurun aynadaki aksi… Aynayı yenilemek…" Necip Fazıl

"Ha tüfeği olmayan asker, ha öfkesi olmayan fikir!.." Necip Fazıl

Malatya Milli Eğitim Müdüründen Derneğimize Plaket

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından “Umut Yağmuru” projesi kapsamında kırsal kesimdeki okulların onarımı ve yenilenmesine katkıda bulunan Büyük Doğu Fikir Ocakları’na Malatya Milli Eğitim Müdürü tarafından plaket verildi.
Malatya Milli Eğitim Müdürü, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı, İngilizce Öğretmenliği Bölüm Başkanı, Üniversite öğrencileri ve tadilatı yapılan Hatunsuyu Karaoğlan İlkokulu öğrencilerinin katıldığı törende konuşan Büyük Doğu Fikir Ocakları başkanı Mehmet Kaya “Mazimizi istikbale taşıyacak ve inşa edecek neslimizin daha rahat ve huzurlu ortamlarda eğitim görmelerine dair gerçekleştirilen bu projeden dolayı İnönü Üniversitesine teşekkür ediyoruz. Büyük Doğu Fikir Ocakları olarak bu projeye katkı sunmaktan dolayı da gurur ve onur duyuyoruz.” diye konuştu.
Ardından ise Malatya Milli Eğitim Müdürü Büyük Doğu Fikir Ocakları Başkanı Mehmet Kaya’ya desteklerinden dolayı teşekkür edip plaketlerini verdi.

YOLUMUZU AYDINLATANLAR

HADİSELERİN MUHASEBESİ