"İslâm yenilenmez. Anlayışı yenilemek gerekir. – Anlayış mı?.. Nurun aynadaki aksi… Aynayı yenilemek…" Necip Fazıl

"Ha tüfeği olmayan asker, ha öfkesi olmayan fikir!.." Necip Fazıl

"Genç adam düşün! Evvelâ insanoğlunun düşünmekten büyük haysiyeti olmadığını düşün!" Necip Fazıl

"Bizim için tek ve mutlak iyi, doğru ve güzel, İslâmiyettir." Necip Fazıl

"Mekan Anadolu, Zaman İslamiyet!.." Necip Fazıl

"Ey Büyük Doğu Gençliği; üfle o mualla ruhundan ruhumuza! Ateşin gençlik peyda olsun, gümbür gümbür gelelim!" Necip Fazıl

“Kültür ve Medeniyet Mefkuremiz” Konferansımız Tertiplendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Destek Programları kapsamında düzenlediğimiz konferansa Sayın Şahin Doğan konuşmacı olarak katıldı. Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Birlik Vakfı Malatya İl Başkanı Sadi Ergül, Anadolu Selçuklu Medeniyet Derneği Başkanı Ayetullah Geçen ve BBP Malatya Mv. Adayı Av. Sema Altuntaş’da katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Büyük Doğu Fikir Ocakları Genel Başkanı Mehmet Kaya’nın ardından Şahin Doğan konferansına başladı.

Dinleyicilerin ilgi ile takip ettikleri konferansta Sayın Şahin Doğan; Kültür ve Medeniyet birikimimizi dinleyiciler ile paylaşırken özellikle Batı ile mukayeseleri izah etti. Batı’nın kendilerine ait bilim ve düşünce insanına sahip çıkmadığını Anadolu medeniyetinin ise bunları kendi bünyesine katıp batıya posasını bıraktığını ifade eden Şahin Doğan bugün ise bizden aldıkları ile medeniyet olma iddiasındaki batıyı eleştirdi.

Dinleyicilerin tamamına yakınının öğrenci ve gençlerden oluşması dikkat çekti.
Konferansımızın Video ve fotoğraflarını aşağıda görüntüleyebilirsiniz. Videoyu HD kalitesinde izlemek için sağ altta yer alan ayarlardan görüntü kalitesi olarak 1080p’yi seçiniz.

YOLUMUZU AYDINLATANLAR

HADİSELERİN MUHASEBESİ