"Mekan Anadolu, Zaman İslamiyet!.." Necip Fazıl

"Ha tüfeği olmayan asker, ha öfkesi olmayan fikir!.." Necip Fazıl

"İslâm yenilenmez. Anlayışı yenilemek gerekir. – Anlayış mı?.. Nurun aynadaki aksi… Aynayı yenilemek…" Necip Fazıl

"Ey Büyük Doğu Gençliği; üfle o mualla ruhundan ruhumuza! Ateşin gençlik peyda olsun, gümbür gümbür gelelim!" Necip Fazıl

"Bizim için tek ve mutlak iyi, doğru ve güzel, İslâmiyettir." Necip Fazıl

"Genç adam düşün! Evvelâ insanoğlunun düşünmekten büyük haysiyeti olmadığını düşün!" Necip Fazıl

Mukaddesatçı Anadolu Milletimize

 

 

 

 

 

 

Mukaddesatçı Anadolu Millletimize;

Kökü ezelde, dalı ebedde; tarihi şanlı ve şerefli zaferlerle dolu Türk Devletine karşı 15 Temmuz günü kökü ABD’de, dalı ihanette olan FETÖ mensubu, vatansız, ahlaksız, Allahsız, hak ve halk düşmanı bir grup tarafından darbe girişiminde bulunulmuştur.

BDFO (Büyük Doğu Fikir Ocakları) olarak Ülkemizin varlığına ve bağımsızlığına, Müslüman halkımızın canına ve aslı itibari ile mukaddesatımıza kastetmek için düzenlenen soysuz girişimi en ağır şekilde lanetliyoruz.

Vatansızların darbe girişimi karşısında toprağın altında milyarlarca, toprağın üstünde milyonlarca Müslüman Anadolu evladı kendisini siper etmiş ve ihanete dur demiştir. Müslüman halkımızın, şerefli ve vatansever asker ve polislerimizin darbeye karşı gösterdikleri mukavemet takdire şayandır. Gücünü ABD ve NATO’dan alan, sırtını ihanete yaslayan güruh bilmelidir ki, bu topraklar nice ihanetler görmüş ve hiçbir ihanet karşısında boyun eğmemiştir ve eğmeyecektir.

Ve bizler iyi biliyoruz ki; Türk Ordusu binlerce yıllık peygamber ocağıdır. Hz. Peygamber Türk Ordusunun ebedi Başkomutanı, Türk Askeride Hz. Peygamberin biricik Mehmetcigidir. Peygamber ocağı ihanet ve pislik tutmaz. Bu hakikate nispetle şerefli gerçek Türk askeri halka ihanete müsade etmememiş, vatanımıza mikrop yaymak üzere yuvalanan hainleri kusmuştur. Bu sebeple dost ve düşman herkes bilmelidir ki Müslüman halkımızın mukaddesatına, devletine yapılacak her türlü girişim Müslüman halkımız tarafından aynı tavırla defedilecektir.

Ve yine Anadolu direnişinden anlıyoruz ki bu darbeyi Anadolu milletimizin İslami hassasiyetinden doğan şuur engellemiştir. Toprağımızın ve milletimizin ruh köküne aykırı, bu topraklarla irtibatını toprağın manası ile değilde Batıcı devletler vasıtası ile kurmaya çalışanlar ebedi olarak hezimeti yaşamaya mahkumdur.

Anadolu insanını ve toprağını hedef alanlar topyekün Türk ve İslam alemini hedef almışlardır. Türk askeri kıyafeti giymiş düşman kuvvetler ile bunların destekçisi hainlere karşı Anadolu’yu müdafaa etmek Filistin’i, Suriye’yi, Doğu Türkistan’ı, Yemen’i, Somali’yi, Bosna’yı, Azerbaycan’ı müdafaa etmektir. Bundan dolayı parti, dernek, vakıf, cemaat farkı gözetmeksizin tüm Mukaddesatçılar ortak bir tavır koymuş ve çok şükür bu birliktelik zafere giden yolu açmıştır. Bu münvalde vatan savunmasında hayatını kaybeden sivil, asker ve polis vatandaşlarımız topyekün İSLAM ŞEHİDİ’dir.

Büyük Doğu Fikir Ocakları Genel Merkez ve temsilcilikleri ile teşkilatlarımıza mensup tüm gönüldaşlarımız vatanımıza ve dinimize kastedenlere karşı ilk andan itibaren halkımızla beraber vatan savunmasına geçerek gerekli tavrı almış ve hala direnişin en ön saflarında mücadele etmektedir. Bundan böyle de Devletimize ve Mukaddesatımıza karşı girişilecek her türlü fiilde can pahası vatanımızı müdafaa ederken devletimizin ve milletimizin her sahada aslına rücu etmesi için mücadelemize devam edeceğiz.

Bu vesile ile darbeci düşman kuvvetlerin saldırısında hayatıcı kaybeden Büyük Doğu – İBDA mensubu gönüldaşımız HALİL KANTARCI ve diğer sivil, asker, polis tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları Şad, Mekanları Cennet, Davaları Muzaffer Olsun.

Allah Müslüman Milletimize Yar Olsun, Müslüman Türk’ün Devleti Var Olsun.

Saygılarımızla.

BÜYÜK DOĞU FİKİR OCAKLARI
                                                                                                                                                       Yönetim Kurulu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YOLUMUZU AYDINLATANLAR

HADİSELERİN MUHASEBESİ